Lifestyle,  Psychologia,  Rozwój

Pomoc w Twoim telefonie cz.1

Hej hej 🙂 Ostatnio dopadł mnie brak weny twórczej, dlatego nie pisałam niczego nowego, jednak buszując po Internecie wpadłam na kilka fajnych stron, a potem zajrzałam na Sklep Play i mam na Was coś fajnego (tak mi się przynajmniej wydaje).

W dzisiejszych czasach telefon ma każdy z nas. Głównie wykorzystujemy go do rozrywki i komunikacji. Nie często zdajemy sobie jednak sprawę, że taki mały smartphone w naszej kieszeni może być doraźnym psychologiem. Wystarczy tylko odpowiednia aplikacja, a przy niektórych z nich, podstawowa znajomość języka angielskiego. I to wszystko.

Oczywiście żadna aplikacja nie zastąpi prawdziwego terapeuty, może jednak pomóc nam w danej chwili kryzysu, lub wspomóc prawdziwą terapię z prawdziwym psychologiem. Niektóre z aplikacji sama dla Was przetestowałam i uważam, że jak na coś, co jest za darmo, naprawdę dają radę. Może po dzisiejszym wpisie zdecydujecie się spróbować sami?

Daylio

Daylio jest sympatyczną, prostą w obsłudze aplikacją pomagającą nam śledzić nasz nastrój (w ciągu doby lub tygodnia). Jest całkowicie po polsku. Posiada również dodatkowe opcje do śledzenia swoich postępów w osiąganiu celu (w darmowej wersji możecie skupić się na jednym celu, w wersji premium jest więcej możliwości). Każdego dnia oceniamy swój nastrój i wybieramy czynności, które nas w dany stan wprowadziły. Na koniec tygodnia możemy podejrzeć statystyki. Dla kogo taka aplikacja? Dla każdego, kto czuje, jakby jego życie było pasmem smutnych chwil i porażek (delikatnie to nazywając). Fajnie sprawdzi się u osób z depresją (nie trzeba latać z kartką i długopisem żeby spisywać swój dzień), bo pomoże wyłuskać dobre momenty i pozytywne doświadczenia, które świetnie nadadzą się np. do pracy na terapii. Świetnie sprawdzi się również jako monitoring osób z lękiem społecznym, fobią. Pomoże określić wiele parametrów występujących lęków i również na pewno pomoże w terapii. Aplikacja jest też po prostu dla osób, które chciałyby poprawić jakość swojego życia poprzez wyszukanie czynności, które pozytywnie na tę jakoś wpływają. Aplikacja zdecydowanie wspiera samorozwój i uzupełnia terapię jako narzędzie zbierające informacje. Jest po polsku i za darmo – więc może warto spróbować?

PanicShield – Panic Attak Aid

Ta aplikacja jest już niestety tylko po angielsku, ale wystarczy podstawowa jego znajomość lub Google Translator i jesteście w stanie z niej korzystać. Aplikacja jest naprawdę ciekawa, a powstała dla osób cierpiących na ataki paniki. Głównym czynnikiem leczącym aplikacji jest praca z oddechem. Aplikacja posiada również przewodnik, informator na temat ataków paniki. Wszystko jest przejrzyste i klarowne. Z aplikacji korzystamy głównie podczas ataku paniki, ale można z niej również korzystać do ćwiczeń oddechowych. Użytkownicy bardzo wysoko oceniają aplikację, bo na 4,5 gwiazdki. Myślę, że jest to naprawdę fajny doraźny środek samopomocowy.

Pamiętnik Pytań: Jedno refleksyjne pytanie

Pamiętnik pytań jest aplikacją skłaniającą do refleksji każdego dnia. Zastanowienia się nad kwestiami, które być może spędzają nam sen z powiek, lub gdy zgubiliśmy gdzieś sens życia (a to już niedługa droga do depresji). Aplikacja jest po angielsku, ale również wystarczy podstawowa jego znajomość. Pomaga rozwijać uważność na swoje życie, wartości, potrzeby, dostrzegać sukcesy i szukać szans i nauki w niepowodzeniach. Taka mini terapia każdego dnia. Aplikacja zadaje jedno pytanie na dzień i zachowuje nasze refleksje. Jest raczej przejrzysta i prosta. Myślę, że warto ją sprawdzić 🙂

Na dzisiaj tyle 🙂 Aplikacji jest naprawdę sporo, więc postaram się znaleźć ich więcej, wartych uwagi, użytecznych, prostych w obsłudze i darmowych. Potestuję i dam znać 🙂 Proszę o wyrozumiałość dla mojej weny i zapraszam do dzielenia się Waszymi przemyśleniami – to motywuje do pisania dla Was 🙂

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do mnie
Facebook
Facebook
Instagram